Zmiešaná komisia Slovenska a Maďarska rokovala o bezpečnostných otázkach EÚ

Budapešť/Bratislava 17. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Otázky bezpečnosti v Európskej únii boli hlavnými témami rokovania maďarsko-slovenskej zmiešanej komisie pre obranu a bezpečnosť, ktorá podľa agentúry MTI zasadla v stredu v Székesfehérvári.
Na snímke štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák

“Zdá sa, že EÚ rozpoznala dôležitosť ochrany vonkajších hraníc Únie, čo napĺňa Slovensko i Maďarsko nádejou,” povedal na tlačovej konferencii po schôdzke štátny tajomník maďarského rezortu obrany Tamás Vargha.
So štátnym tajomníkom Ministerstva obrany SR Róbertom Ondrejcsákom sa zhodli v tom, že vlani zriadený projekt Stálej štruktúrovanej spolupráce Európskej únie (PESCO) v oblasti obrany môže priniesť v oblasti bezpečnosti výsledky, ak ho naplnia skutočným obsahom.
“Nechceme, aby vznikla konkurencia pre NATO, veď cieľom projektu PESCO je výhradne ochrana EÚ,” zdôraznil maďarský štátny tajomník.
Politici podotkli, že bezpečnostné prostredie Európy a strednej Európy sa v uplynulých niekoľkých rokoch výrazne zmenilo, čo motivovalo ku konaniu SR i Maďarsko, ale aj krajiny Vyšehradskej štvorky. “Dnešné európske hlasy potvrdzujú, že maďarské kroky v súvislosti s ilegálnou migráciou smerujúcou z juhu boli správne. Úniu treba chrániť, a Slovensko bolo v tomto vždy partnerom,” konštatoval predstaviteľ maďarského rezortu obrany.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)