Slovensko 16. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann)
 
Vedenie Policajného zboru SR má čoskoro opustiť prvý viceprezident Jaroslav Malík. O konci prvého viceprezidenta sa už podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ šepká dva mesiace, ale až dnes je jeho odchod reálny.
Na snímke prvý viceprezident Policajného zboru SR Jaroslav Málik

Jaroslav Malík totiž podľa zverejnených informácií požiadal svojho nadriadeného policajného prezidenta o uvoľnenie z funkcie. „Vysvetlil som mu, že z osobných dôvodov som sa rozhodol vo funkcii v rozumnom čase skončiť,“ uviedol pre menovaný denník Malík.
Vo funkcii by mal zotrvať do konca tohto roka, polícii však zostáva verný. Jeho ďalšie kroky by mali smerovať za hranice do pozície policajného pridelenca. Špekuluje sa o Rusku, keďže aktívne ovláda ruský jazyk.
Odchodu Malíka z postu prvého viceprezidenta sa vo svojom blogu venuje aj Júlia Mikolášiková. Uviedla, že Malík „roky  pôsobil v kriminálnom spravodajstve v utajení. Odbor zvláštnych operatívnych činností (OZOČ) nepoznali ani dlhoroční policajti, prokurátori a už vôbec nie advokáti či zločinci. Malík v ňom bol od roku 2000 a šéfoval mu od roku 2012.  Po škandále v kauze bytovej mafie útvar premenovali na Odbor špecializovaných služieb.“
Malíka na miesto prvého viceprezidenta nominovala koaličná SNS. Pre Mikolášikovú zostáva neznáme, ako sa v SNS dozvedeli o kvalitách Malíka, keďže pôsobil v utajení.
Panujú vo vedení polície napäté vzťahy? V reakcii na kuloárne informácie o nezhodách s Gašparom Malík uviedol, že majú bežný pracovný vzťah.
Denník tiež informuje, že súčasný viceprezident je vnímaný ako človek, ktorý má blízko k niektorým opozičným politikom. V prípade exposlanca OĽaNO-NOVA a bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica bol to práve on, kto bol medzi prvými pri jeho autonehode. Zdôvodnil to, že býva v blízkosti, kde sa tragédia odohrala.
Kto Malíka vymení zatiaľ presne známe nie je. V hre môžu byť súčasný riaditeľ Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó ako aj zástupkyňa riaditeľa Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Katarína Keratová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.