Winnetka 20. decembra 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Bývalý projektant v NASA Mark Rober strávil šesť mesiacov vytváraním tzv. trblietavej bomby, aby ňou odradil zlodejov, ktorí mu kradli poštové balíky pred dverami jeho domu

Tzv. “trblietavá bomba”, ktorú si bývalý projektant NASA Mrk Rober pripravil na zlodejov balíkov

Ako opisuje BBC, zariadenie skryté v krabici od reproduktorov Apple Homepod používa štyri smartfóny, obvodovú dosku a približne pol kilogramu trblietok.
Mark Rober, ktorý je teraz youtuberom, si svoju “trblietavú bombu” vyrobil na zlodejov, ktorých síce zachytili jeho domáce bezpečnostné kamery, ale polícia podľa jej vyjadrenia nie je schopná prípad vyšetriť. Bomba sa zaktivuje, keď niekto nepovolaný otvorí balík, pričom kamery a mikrofóny na smartfónoch zaznamenajú tento moment.
Zariadenie má aj akcelerometer na detekciu pohybu, takže pri pohybovaní a prepravovaní balíka by sa kontroloval signál GPS, ktorý by potom poslal informáciu na aktiváciu telefónov a spustenie nahrávania. Trblietky boli uložené do akéhosi ventilátora, ktorý ich pri spustení rozptyľoval do okolia, pričom sa ešte každých 30 sekúnd uvoľní nepríjemný silný zápach.
Balík so skrytou “trblietavou bombou” si Mark Rober nechal na verande a mal označenie, že ho poslal “Kevin McCallister”, čo je vlastne chlapec Kevin zo známeho filmu Sám doma.
Balík už dokonca zlodej niekoľkokrát odcudzil a zakaždým bola bomba účinná, trblietky naňho popadali a zostal aj záznam na smartfónoch, čo Mark Rober ako správny youtuber dal aj do svojich videí, ktoré dosiahli vyše 6 miliónov zhliadnutí.
 

 
Video má tiež slúžiť ako pomôcka pre tých, ktorí tiež chcú pripraviť takúto “milú pascu” pre zlodejov.
Aj takýmito vecami sa teda zaoberá bývalý projektant v NASA, ktorý podľa CNN pracoval aj na roveri Curiosity pohybujúcom sa na Marse.
 
Príspevok Zlodeji mu kradli balíky. Bývalý projektant v NASA sa vynašiel zobrazený najskôr Hlavné správy.