Praha 14. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Podľa prieskumu urobeného v februári 2017 Centrom pre výskum verejnej mienky je väčšina Čechov proti tomu, aby spolu partneri žili pred vstupom do manželstva.
Ilustračné foto

Tento názor má 71% opýtaných občanov. Navyše 72% respondentov uvádza, že zlé manželstvo je lepšie ako žiadne.
Ale podľa údajov Českého štatistického úradu sa každým dňom zvyšuje počet slobodných osôb a ubúda počet ženatých a vydatých. Podľa výsledkov štatistikov za rok 2016 je ženatých 48,5% mužov. V porovnaní s tým bolo 10 rokov pred tým ženatých 53,8%. Počet vydatých žien za toto obdobie klesol o 4,5%. V roku 2006 bolo vydatých žien 50,4% a v roku 2016 už len 45,9%.
Vek ženatých mužov a žien sa tiež zvýšil. V roku 2006 bol priemerný vek ženatých mužov 31 rokov a žien 28 rokov. V súčasnej dobe je priemerný vek mužov 37 rokov a 33 rokov u žien.
Napriek tomu v roku 2016 počet uzavretých manželstiev vzrástol o 2,6 tisíce v porovnaní s predchádzajúcim rokom a počet rozvodov klesol o 1,1 tisícky, Česko ešte neprekonalo výsledky 70. rokov, keď bol počet uzavretých sobášov dvakrát väčšia. Vzhľadom k štatistike vidíme, že väčšina Čechov neponáhľa s uzavretím manželstva, naopak dáva prednosť slobode. Je to problém alebo norma dnešnej doby?

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.