Banská Bystrica 19. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Olympijský víťaz z Ria de Janeiro, chodec Matej Tóth načerpáva energiu po náročnom roku v kruhu svojich najbližších a voľný čas venuje i združeniam, ktoré pomáhajú chorým.

V nedeľu podvečer podával na banskobystrickom námestí “onkopunč”, výťažok z ktorého ide na pomoc pacientom na hematologickom oddelení Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Na snímke zlatý olympijský víťaz v chôdzi mužov na 50 km Matej TóthNa snímke zlatý olympijský víťaz v chôdzi mužov na 50 km Matej Tóth

Ako pre TASR uviedol, Štedrý deň strávi doma v Banskej Bystrici so svojou rodinou. Na prvý sviatok vianočný sa s najbližšími chystá k svokrovcom a ďalší deň pobudnú u jeho rodičov. Nový rok plánujú privítať v meste pod Urpínom.

“Deti budú mať prázdniny, ja budem doma a všetci spoločne budeme načerpávať energiu a venovať sa sami sebe,” povedal úspešný slovenský atlét, ktorý si chce naplno užiť zimné radovánky so svojimi deťmi.

“Na Vianoce želám všetkým pokoj, aby aj to predvianočné a medzivianočné obdobie nebolo o behačkách a nákupoch, ale aby ho ľudia prežili v pokoji a pohode. Nech si ľudia užívajú v kruhu svojich najbližších, nech si cenia každý moment, keď sú spolu, lebo nikto nevie, kedy tie chvíle pominú. A to nech sa prenesie aj do nového roka, to čaro Vianoc, pohodička, radosť v očiach našich detí nech trvá celý rok 2017. Prajem všetkým najmä zdravie, nech majú silu venovať sa tomu, čo ich baví, napĺňa a pevne verím, že potom budeme všetci šťastnejší,” zavinšoval “zlatý” chodec.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.