Bratislava 1. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Matka zavraždenej Martiny Kušnírovej sa rozhodla, že na mítingu strany Smer-SD k Medzinárodnému dňu žien sa postaví zoči-voči expremiérovi Robertovi Ficovi a vráti mu ružu, ktorú od neho kedysi na MDŽ dostala. Podľa jej slov je totiž pokropená krvou… Kušnírová sa však k stretnutiu s Ficom neodstala a naopak dostala a sa do slovnej prestrelky s okoloidúcim, ktorý upozornil na to, že “žije zo smrti svojej dcéry”. Smer na emócie Zlatice Kušnírovej neskôr zareagoval

Na snímke vpravo Zlatica Kušnírová

“Keď tam môžu ísť matky a ženy, kto je väčšia matka ako ja? Kto? Komu zavraždili deti? Do kelu tu… Ma nepustí…” Dušovala sa nahlas pred zástupcami médií Zlatica Kušnírová po tom, čo jej odopreli vstup na stretnutie zástupcov Smeru-SD s voličmi.
Následne sa na scéne objavil pán, ktorý sa Kušnírovej opýtal, “dokedy chce žiť zo smrti svojej dcéry…”
“Počúvaj tu, keď mne ty tykáš budem aj ja tebe. Dokým sa to nevyšetrí,” odpovedala mužovi rozčúlená Zlatica Kušnírová.
Muž zopakoval svoju otázku s tým, že ani jeho nepustili na smerácku akciu, a označil Kušnírovú ako “parazita” na nešťastnej udalosti.
Tá sa jasne ohradila: “To nie je parazitovanie. To je boj.” Muž reagoval s tým, že podľa jeho názoru je vystupovania Zlatice Kušnírovej “hanbou”.
“Ja nechcem z toho žiť. Ja mam život už v p… Nevieš, čo to je pochovať vlastné dieťa s prestreleným srdcom a prestrelenou hlavou. Somár…”. Uviedla v slovnej výmene Kušnírová.

Už nás nespájajte s tou vraždou
K predmetnému konfliktu sa neskôr na sociálnej sieti vyjadrila aj strana SMER.
“Pani Z. Kušnírovej neodopierame nárok na všetky prejavy emócií a smútku. Stratila najcennejšie, čo mala a chápeme, v akej ťažkej situácii sa po smrti dcéry a budúceho zaťa ocitla.”
Podľa všetkého strana odmietla Kušnírovej vstup do haly k Ficovi preto, lebo sa chystala k tomuto aktu za spolupráce médií:
“Principiálne však odmietame, aby bola táto tragická udalosť pod taktovkou hyenistických médií hrubo zneužívaná na politický boj proti strane SMER – SD. Dôrazne sa ohradzujeme voči takýmto praktikám a odmietame akékoľvek spájanie vraždy novinára a jeho snúbenice so stranou SMER – SD.”
Príspevok Zlaticu Kušnírovú nepustili na míting Smeru k MDŽ, na ktorom chcela hodiť Ficovi kvety: “Kto je väčšia matka ako ja?” Okoloidúci: Dokedy to chcete robiť? zobrazený najskôr Hlavné správy.