Bratislava 16. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot TV Markíza)

Rodičia Jána Kuciaka a Martiny Kušníroej dostávajú množstvo listov a správ na sociálnych sieťach. Niektoré z nich sú nenávistné.

Na snímke Zlatica Kušnírová

“Hneď som vedela, kto je aký, lebo tí dobrí mali odosielateľa, pekná obálka, zalepené… A tí zlí bez odosielateľa, trikrát polepené s páskou, hrubá obálka…”, uviedla Kušnírová pre televíziu Markízu, ktorá v reportáži v hlavnej spravodajskej relácii ukázala niekoľko listov, medzi ktorými sa našli aj nenávistné odkazy.

“Zbadáš sa, ale bude ti neskoro, mala by si sa trochu hanbiť, mať sebaúctu a skromnosť, pomaly ti nebude stačiť ani tribúna, pôjdeš na kostolnú vežu. Uvedom si, že sa strápňuješ a už vôbec nie si zaujímavá,” prečítala Kušnírová z jedného odkazu, ktorý v reportáži označili za nenávistný.

“Matka, ktorej sa také niečo stane, sedí doma, plače a modlí sa a nezúčastňuje sa na takých podujatiach, kde sa aj na koncerte spieva.” Píše sa v ďalšom liste.

Ešte agresívnejšie komentáre na adresu matky zavraždenej Martiny Kušnírovej sa podľa TV Markíza objavujú v online priestore.

“Viete, koľko takých je? Hrozné! Je veľa aj tých dobrých, hovorím, že nie všetko je zlé…”, povedala na koniec Zlatica Kušnírová.

Otec Jána Kuciaka sa snaží nenávistné prejavy na internete ignorovať. “Ja sa skôr držím v úzadí a Facebooku sa vyhýbam. Občas mi niečo syn povie, ale viac-menej ma deti držia od toho ďalej,” vysvetlil svoj postoj.

Slová podpory podľa neho dokážu bolesť zo straty syna aspoň trocha zmierňovať. “Je to tak, keby sme necítili tú podporu, tak by sme to určite nezvládli. Tá podpora tu je, to cítim na každom kroku.”

Jaroslav Zajac

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj