Bratislava 22. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Matka zavraždenej Martiny, Zlatica Kušnírová nie je spokojná s doterajším postupom vyšetrovania vraždy jej dcéry a novinára Jána Kuciaka. O detaily z miesta činu sa už viackrát podelila s médiami, najnovšie vyhlásila, že je pripravená vydať súhlas na exhumáciu tela jej dcéry, ak by to pomohlo vniesť do prípadu viac svetla. Povedala to v rozhovore pre denník TV Markíza a český denník Blesk.

Na snímke matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, Zlatica Kušnírová

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je stále nočnou morou pre matku dievčaťa Zlaticu Kušnírovú, ktorá vola po dôkladnom vyšetrení zločinu. Kritizuje pri tom prácu polície, ktorej podľa vlastných slov neverí. Ak by to prispelo k objasnení celej pravdy, je pripravená súhlasiť s exhumáciou Martininho tela.
Kušnírová nechápe, prečo stále nemá prístup k podrobnostiam z vyšetrovacieho spisu. Polícia jej nesprístupnila napríklad fotodokumentáciu z miesta činu. Podľa najnovších správ, jej dcéru vrah usmrtil ranou do hlavy, pričom náboj preletel z nosovej časti tváre smerom do temena hlavy. ,,Ja si neviem predstaviť, ako to dokázali, museli ju asi držať za vlasy,” domnieva sa nešťastná matka obete.
Mama Martiny Kušnírovej zavraždenej vo veku 27 rokov sa aktívnej zapojila aj do protestov za slušné Slovensko, keď vystúpila s príhovorom na jednom z nich v Košiciach.
Včera sme informovali o nových skutočnostiach, ktoré vyšli najavo v prípade dvojnásobnej vraždy po zverejnení predbežnej pitevnej správy. Tá objasnila počet výstrelov ako aj kaliber použitej munície (viac v článku).
 
Príspevok Zlatica Kušnírová, mama zavraždenej Martiny: Som pripravená súhlasiť s exhumáciou, ak to pomôže zistiť pravdu zobrazený najskôr Hlavné správy.