Norimberg 7. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Bernd Thissen)

Kriminalisti z Norimbergu v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko, ktorí pokračujú vo vyšetrovaní vrážd dvoch prostitútok v meste v priebehu 12 dní, predpokladajú súvislosť medzi oboma hrdelnými zločinmi, respektíve pravdepodobne rovnakého páchateľa, čomu nasvedčovala aj situácia na oboch miestach činu.
Ilustračné foto

Informoval o tom dnes Bavorský rozhlas (BR). Vyšetrovatelia poznajú medzičasom aj identitu druhej obete, ktorej mŕtve telo našli 5. júna. Ide podľa policajných zdrojov o 44-ročnú Číňanku, ktorá zrejme, ako prvá z obetí, nežila v Norimbergu dlho.
Prvou obeťou, ktorej telo objavili v jej horiacom byte 24. mája, bola 22-ročná rumunská prostitútka, ktorá žila v Norimbergu iba krátky čas. Na fakt, že jej úmrtie bolo dôsledkom vraždy, sa prišlo až pri súdnej pitve, pretože páchateľ byt podpálil v snahe zahladiť stopy po vražde.
Kriminalisti zadržali v súvislosti s vraždou Rumunky v uplynulých dňoch 30-ročného podozrivého, o ktorom však v krátkom čase vysvitlo, že so zločinom nemá nič spoločné. Muža preto prepustili na slobodu.
Ako vyplýva z poznatkov po dnešnej súdnej pitve druhej z obetí, obe ženy prišli o život podobným spôsobom, keď páchateľ vyvíjal silu v oblasti krku. V druhom prípade je vraj ešte otázne, či išlo o vraždu alebo zabitie.
Ďalšie podrobnosti kriminalisti s ohľadom na pokračujúce vyšetrovanie neuviedli. Horúcu stopu však zatiaľ nemajú. Počet členov pôvodne desaťčlenného vyšetrovacieho tímu sa medzičasom zvýšil na trojnásobok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.