Bratislava 11. októbra 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Médiá zverejnili dôkaz o tom, že Alena Zsuzsová, podozrivá z objednanie vraždy novinára Jána Kuciaka, sa poznala s podnikateľom Mariánom Kočnerom, ktorého sprostredkovateľ vraždy označil za hlavného objednávateľa. Na celej mediálnej hre je najviac zaujímavé, že autorom fotografie, na ktorej je Zsuzsová s Kočnerom asi mesiac pred dvojnásobnou vraždou, je bezpečnostný analytik Milan Žitný, ktorý sa ku kauze mnohokrát vyjadroval, no nikdy nespomenul túto fotografiu

Na snímke obvinená Alena Z. a podnikateľ Marián Kočner

Fotografia prvý raz zverejnená v týždenníku Plus 7 dní ukazuje, že Alena Zsuzsová sa stretla s podnikateľom Kočnerom necelý mesiac pred vraždou novinára a jeho snúbenice v hoteli v Rusovciach.
Záber podľa vyjadrení vznikol 26. januára a autorom je bezpečnostný analytik Milan Žitný, ktorý fotografiu obstaral “náhodou”. “Odfotil som ich, ako odchádzali a ako stoja pri autách,” uviedol pre TV Markíza Žitný.
Skutočnosť, že ide o spomínanú dvojicu majú potvrdzovať aj autá. Zsuzsová údajne používala Mercedes CLA, a taktiež požičaný Mercedes GLC coupe, uvádza sa v uznesení súdu o vzatí do väzby podozrivých osôb.
Podľa slov k inkriminovanej fotografii Žitného Kočner so Zsuzsovou a jej dcérou najprv sedeli nejaký čas v reštaurácii. Schôdzka sa uskutočnila iba desať dní predtým, ako si mal údajný vrah novinára a jeho snúbenice ísť prvýkrát obhliadnuť miesto činu v dedine Veľká Mača. “Minimálne ho musela informovať o tom, že takú objednávku urobila, na 99 percent som presvedčený, že ak on nebol objednávateľ, tak o tom musel vedieť,” pokračoval Žitný pričom však nevysvetlil, prečo si to myslí.
Obvinená Alena však obvinenia popiera. Z uznesenia súdu vyplýva, že obvinenia zo strany podnikateľa Andruskóa Alena Zs. považuje za absurdné. Dodala, že sa s ním poznajú 13 rokov, boli si blízki, obvinenému nedávala žiadne peniaze, okrem tých, ktoré mu požičala a dlží ich jej aj dodnes. Platieval jej úroky za požičané peniaze.
Dodala tiež, že ona má pravidelný príjem vo výške 2.000 eur od jednej osoby a ďalších 1.400 eur od inej osoby. Policajtom uviedla aj meno krstného otca svojej dcéry. Bývalý partner Aleny uviedol, že ním je Marián Kočner. Ten to však prostredníctvom právnika poprel a dodal, že je krstným otcom iba dvoch osôb, ktoré sú mužského pohlavia.
 
Fotografie z januára a aktuálne vyhlásenia
Žitný na začiatku októbra pre denník Pravda zároveň povedal, že informácia, že si vraždu novinára Jána Kuciaka objednal podnikateľ Marian Kočner je nepravdepodobná. “Nevylučujem, že to objednal on. Zároveň si však stále myslím to, čo som povedal. Znie mi nepravdepodobne, že by takto prekročil ten pomyselný rubikon,” povedal doslova Žitný.
O možnom zapojení Kočnera ďalej vyhlásil: “Stále sa mi zdá pritiahnuté za vlasy, že by bol schopný prekročiť hranicu, spoza ktorej sa nedá vrátiť a niekto príde o život. Rovnako musím povedať, že keby mal byť len poslíčkom, veď to je v podstate to isté. Podľa mňa to je úplne jedno. Beriem to stále pol na pol.”
Dodal, že treba počkať, kým sa rozbúrené vody najrôznejších informácií a dezinformácií upokoja a namiesto rozprávok sa ukážu fakty. Prečo Žitný nehovoril skôr o blízkej spojitosti Zsuzsovej a Kočnera, keď má ich fotografiu (prípadne fotografie), nie je jasné.
 
Príspevok Žitný zverejnil fotografiu Kočnera a Zsuzsovej, ktorá vznikla v januári. Tvrdí však: Znie to nepravdepodobne, že by Kočner prekročil pomyselný rubikon zobrazený najskôr Hlavné správy.