Bratislava 13. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Úradujúci slovenský futbalový majster Slovan Bratislava má za sebou tretiu sezónu v Európskej lige UEFA. Hoci svoje tohtoročné účinkovanie uzavrel domácou prehrou so Sportingom Braga 2:4, celkovo získal viac bodov (4) než pri predošlých dvoch účastiach dokopy. V tabuľke K-skupiny obsadil nepostupovú tretiu priečku, ale jeden z lídrov mužstva, brankár Dominik Greif, zhodnotil výkony „belasých“ v pozitívnom svetle

Na snímke brankár tímu ŠK Slovan Bratislava Dominik Greif

„Celý čas sme boli realisti a boli sme si vedomí toho, ako sme sa sem dostali. Mali sme aj trochu šťastia. Napokon sme skončili v tabuľke lepšie ako tím z prvého koša. Bojovali sme v každom zápase a môžeme byť na seba hrdí. Každý z nás získal obrovské množstvo skúsenosti, ktoré si nikde nekúpite. Verím, že nám to v budúcnosti pomôže,“ skonštatoval 22-ročný rodák z hlavného mesta Slovenska.

Slovan vo štvrtkovom zápase dvakrát viedol, ale v oboch prípadoch súper veľmi rýchlo reagoval na inkasovaný gól. „Braga ukázala svoju kvalitu, nie náhodou postupuje z našej skupiny. Po góle na 2:1 zapli hráči súpera na úplne iný level a potom už boli nezastaviteľní. Škoda najmä gólu na 2:2, ich hráčovi sme nechali veľa priestoru vo vnútri šestnástky. Bohužiaľ, sú to malé chybičky, ktoré takýto súperi trestajú,“ zhodnotil Greif.

Z individuálneho hľadiska vyzdvihol Greif súboj na pôde Wolverhamptonu, kde ho o čisté konto pripravil až inkasovaný gól z nadstaveného času druhého polčasu. Okrem tohto spomenul aj ďalšie dva momenty, ktoré sa mu navždy vryli do pamäti. „Domáce víťazstvo nad Besiktasom bolo niečo fantastické, no skvelá bola aj konfrontácia s PAOK Solún. Bolo to síce ešte v play-off Európskej ligy, ale to, čo sme tam zažili nás dalo ešte viac dokopy. Nikdy na to nezabudnem,“ skonštatoval takmer dvojmetrový gólman.

Dominik Greif je v súčasnosti jedným z najlepších slovenských brankárov a v tomto roku si dvakrát obliekol reprezentačný dres. V médiach sa hovorí o záujme zahraničných klubov, no samotný hráč sa tým zatiaľ nezaoberá. „Tých zápasov bolo veľmi veľa, takže som o tom ani nemal čas premýšľať. Ak nejaká ponuka príde, tak najskôr to musí zhodnotiť klub a potom sa to dostane ku mne. Teraz idem na dovolenku, takže to nebudem riešiť,“ dodal Greif.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj