Banská Bystrica 28. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Nájsť si prácu, brigádu, alebo stáž môžu študenti Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici a široká verejnosť na treťom ročníku podujatia Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí. V utorok 29. októbra od 14:00 sa zimný štadión pod Urpínom opäť premení na veľtrh kariéry a pracovných príležitostí

Na snímke rektor Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici Vladimír Hiadlovský

„Športový zážitok garantuje majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy medzi UMB Hockey Team a UTB Zlín,“ uviedla pre agentúru SITA vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB Dana Straková.

Návštevníci podujatia budú mať možnosť nielen získať prehľad o ponuke voľných pracovných miest a o požiadavkách na obsadenie ponúkaných pozícií, ale aj priamo odovzdať svoj životopis do rúk jednotlivých vystavovateľov. Kvalitu veľtrhu a široké spektrum voľných pracovných pozícií garantuje približne 24 vystavovateľov rôzneho zamerania. „Väčšina z nich pôsobí v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja alebo priamo v Banskej Bystrici,“ uviedla Straková a dodala, že počas hokejového zápasu medzi univerzitnými tímami budú aj rôzne súťaže a tombola.

Podujatie Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí organizuje UMB a univerzitný hokejový tím UMB Hockey Team pod záštitou rektora Vladimíra Hiadlovského v spolupráci s mestom Banská Bystrica. Prvý ročník sa konal v marci 2017 a druhý vo februári 2018. Hlavnou myšlienkou veľtrhu kariéry a pracovných príležitostí je spojiť tri základné atribúty regiónu a mesta Banská Bystrica – vzdelanie, šport a kariéru.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj