Zima už udrela naplno aj na juhu: Poľadovica sa pohrala s autobusom za Haličou

Večerný dážď, ranný mráz a cesta ako zrkadlo. Tak to dnes ráno vyzerala na juhu Stredného Slovenska v okrese Lučenec. Vodič autobusu z Lučenca, ktorý to mal namierené do Polichna pre školákov nemal šancu udržať kolos na ľadovom asfalte a prevrátil sa nabok do jarku,

Zima už udrela naplno aj na juhu: Poľadovica sa pohrala s autobusom za Haličou

Našťastie v autobuse sedel len vodič a traja pasažieri, ktorých len ošetrili v sanitke. Vodič mal v sanitke obviazanú hlavu a zakrvavený nos.

„Už od križovatky medzi Lupočou a Polichnom sa začala cesta šmýkať. Asi po štyristo metrov v strmom svahu ma začalo šmýkať, chcel som zabrzdiť a zastať, ale autobus sa už nedal ovládať a prevrátil sa,“ povedal vodič autobusu.

„Má odreniny, ktoré sme mu ošetrili na mieste,“ povedali záchranári.

Obrovské problémy mali aj hasiči. „Ak by bola nehoda ešte vyššie v kopci, tak by sme tam ani nevyšli,“ povedali.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/hrozostrasna-nehoda-autobusu-auta-takmer-vsetci-su-zraneni.html

Do kopca sa dokonca nevedelo dostať ani auto cestárov, ktoré išlo posypovať soľ. Vodič sypača musel sypať pred kolesá auta soľ lopatou a to isté robili aj hasiči. Aj sanitka so zraneným vodičom sa otočila až potom ako tiež posypali cestu soľou pomocou lopaty.

Keď prišli k mieste nehody aj zástupcovia SAD, mali v tom jasno. „Keď videl, aká je zamrznutá a šmykľavá cesta, nemal pokračovať v jazde,“ povedali.

Vodič pri dychovej skúške na alkohol nenafúkal nič a nehoda je v štádiu vyšetrovania.

ZDROJ >>

Komentujte :)