Napriek tomu, že pre Žilinčanov to bol už siedmy titul, ich radosť po zápase bola veľká. Nečudo, viacerí hráči vzhľadom na priebeh zápasu boli už zmierení s tým, že titul budú oslavovať až na domácom štadióne. Napokon však Škvarka gólom v 83. minúte rozhodol, že Žilina získala titul už štyri kolá pred koncom ligy.

„Je to veľké zadosťučinenie pre mňa. Po odchode zo Senice som veľmi nerátal, že ešte získam titul. To, že sme ho získali na pôde nášho najväčšieho súpera, je úplne dokonalé,“ tešil sa kanonier Žiliny Filip Hlohovský. Žilinčania oslavovali už na štadióne, kde si poskákali so svojimi fanúšikmi. Veselo bolo aj v šatni.

V nej sa objavil aj dlhoročný majiteľ klubu Jozef Antošík, ktorý sa pred pár rokmi rozhodol, že bude futbal stavať na vlastných odchovancoch. Teraz zbiera ovocie. Za stopercentnú robotu sa aj štedro odmení.

„Nepoviem vám, koľko chlapci dostanú, pretože to mám v poznámkach a nepozrel som sa, koľko to je presne. No môžem povedať, že suma bude najvyššia za posledné roky,“ dodal Antošík.