Žilina 9. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)

Zástupcovia gréckokatolíckej, rímskokatolíckej a evanjelickej cirkvi augsburského vyznania s členmi Divadelného klubu Makovice dnes sprevádzali veriacich pobožnosťou krížovej cesty v areáli Budatínskeho parku v Žiline.

Ilustračné foto

      Podľa riaditeľa Inštitútu Communio Zdena Pupíka patrí modlitba krížovej cesty medzi typické pobožnosti v pôstnom období. “Máme nádej, že zamyslenia predstaviteľov troch cirkví zo Žiliny pomohli prítomným objaviť hlbšie súvislosti milosrdenstva,” uviedol Pupík.

“Modlitbou krížovej cesty sa na jednej strane chceme vcítiť do utrpenia Ježiša Krista, ale najmä pripomínať si nádej jeho zmŕtvychvstania. Každý z nás má tušenie o smrti, každý z nás má nejakú skúsenosť s bolesťou. Ale čo je zmŕtvychvstanie, to nevieme. A práve preto si uvedomujeme, že nádej, ktorú prinieslo zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, je pre nás tou pravou nádejou. Silou, ktorá preklenie všetky bolesti a všetky časnosti,” povedal riaditeľ Inštitútu Communio.

Pobožnosť krížovej cesty pripravilo Považské múzeum v Žiline v spolupráci so Žilinskou diecézou a Divadelným klubom Makovice, ktorý pôsobí pri žilinskom Krajskom kultúrnom stredisku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.