Bratislava 25. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

MH Manažment je podľa ministrovych slov spoločnosť len so 14 zamestnancami
Štátna akciová spoločnosť MH Manažment, ktorá je právnym pokračovateľom Fondu národného majetku (FNM) SR, možno bude zrušená, a to ešte v tomto volebnom období. Pripustil to v stredu po výjazdovom rokovaní vlády šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter Žiga (Smer-SD).
Na snímke minister hospodárstva SR Peter Žiga

MH Manažment je podľa jeho slov spoločnosť len so 14 zamestnancami. “To nie je teda nejaký zásadný úrad a v zásade dobieha. Možno predstavím nejaký zámer, ako zlikvidovať MH Manažment ako taký, pretože máme v ňom nejaký majetok, ktorý vieme presunúť na iné orgány štátnej správy, či už na MH SR, Ministerstvo financií (MF) SR, alebo na ministerstvo zdravotníctva,” priblížil.
Následne by vo firme MH Manažment “zostali už len súdne spory”, pretože MH Manažment je firma, ktorá zastupuje štát v súdnych sporoch. “Ak sa však dohodneme na nejakej inej konštelácii, že napríklad Ministerstvo spravodlivosti SR by si zobralo zastupovanie štátu v arbitrážnych konaniach, podobe ako to má MF SR pri investičných arbitrážach. Ja sa tohto veľmi rád zbavím,” poznamenal Žiga.
MH SR podľa Žigu nie je určené na to, aby zastupovalo štát v súdnych konaniach, pretože “má úplne iné úlohy”. “Myslím si, že áno,” dodal Žiga na otázku, či by spoločnosť MH Manažment mohla skončiť svoju činnosť ešte v tomto volebnom období.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.