Bratislava 25. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Ministerstvo školstva schválilo dodatok k štátnemu vzdelávaciemu programu
Od školského roka 2017/2018 budú mať žiaci 9. ročníkov základných škôl o jednu vyučovaciu hodinu dejepisu viac. Rozhodlo o tom ministerstvo školstva, ktoré schválilo dodatok k štátnemu vzdelávaciemu programu.
Ilustračné foto

“Cieľom tohto kroku je vytvoriť priestor na rozvíjanie kritického myslenia u mladých ľudí v deviatom ročníku a predchádzať tak šíreniu extrémistických nálad v spoločnosti,” uviedlo ministerstvo. Vďaka zvýšenej hodinovej dotácii budú mať učitelia dejepisu v deviatom ročníku priestor na prebratie dôležitého učiva do hĺbky aj s využitím doplnkových materiálov, exkurzií či diskusií s dôrazom na historicko-spoločenské súvislosti.
Novinkou od nového školského roka bude aj to, že sa posilní časová dotácia vyučovacieho jazyka u žiakov prvého a druhého ročníka základných škôl, v ktorých sa vzdelávajú žiaci národnostných menšín.
V školskom roku 2017/2018 sa taktiež rozšíri ponuka odborov na stredných odborných školách (SOŠ) o desať nových, ako sú napríklad bioenergetika, sklársky dizajn, manažérstvo kvality v chemickom laboratóriu či informačné a digitálne technológie. K rozšíreniu skupiny učebných odborov dôjde taktiež v špeciálnych školách, a to o odbor gastronomické služby.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.