Allepo 28. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik)
 
V utorok 26. marca sa stovky ľudí zhromaždili v Aleppe na námestí Saadallah alJabiru na protest proti uznaniu izraelskej suverenity, čo sa týka okupovaných Golanských výšin v Sýrii

Záber z demonštrácie v Allepe

Demonštranti pálili izraelské vlajky a dupali po plagátoch zobrazujúcich amerického prezidenta Donalda Trumpa, mávali sýrskymi vlajkami a skandovali.
Jeden z demonštrantov, Abdulhameed Ahmad, povedal, že neuznáva ani Trumpa, ani Izrael. Ďalší z nich dodal, že odsudzuje imperialistické a oportunistické rozhodnutie Trumpa anektovať Golanské výšiny Izraelom.
V pondelok 25. marca americký prezident Donald Trump podpísal vyhlásenie o uznaní izraelskej zvrchovanosti nad Golanským výšinami, ktoré Izrael dobyl v roku 1967. Izrael následne v roku 1981 pripojil Golanské výšiny, čo nebolo medzinárodne uznané.
Trump oznámil svoj zámer na Twitteri 21. marca, čo vyvolalo silnú kritiku Sýrčanov a ich úradníkov. Zástupca Sýrskej arabskej republiky v OSN Bashar Jaafari tiež oznámil, že Trumpove rozhodnutie nie je nič viac než len recept na ďalšie vojny.
 

 
Príspevok Žiadne prekvapenie. Trumpove rozhodnutie o Golanských výšinách vyvoláva odpor zobrazený najskôr Hlavné správy.