Tbilisi 19. júla 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)

Gruzínska kríza, ktorá sa odštartovala kvôli návšteve delegácie ruskej Dumy v gruzínskom parlamente a následne prerástla do demonštrácií korunovanými nadávkami gruzínskeho redaktora Gabuniju na adresu rodiny ruského prezidenta Vladimíra Putina, sa ďalej vyvíja. Po odstavení Gabuniju prišlo aj k odstaveniu jeho údajného partnera Niki Gvaramiju, generálneho riaditeľa TV kanálu Rustavi 2. Informácie o tom, čo sa v súvislosti s Rustavi 2 v posledných dňoch udialo, priniesol portál RusVesna 

Niki Gvaramija

Celá gruzínska kríza, ktorú začali aktivisti kvôli návšteve ruskej delegácie v gruzínskom parlamente, prerástla do protiruských demonštrácií, a nasledoval slovný útok Gabuniju na ruského prezidenta Putina. Rusi reagovali pokojne, ruské letecké linky prestali do Gruzínska lietať a podobne ako v prípade Turecka sa rozhodli Rusi utlmiť záujem ruských občanov o dovolenku v Gruzínsku. Turkov dostali Rusi na kolená za rok, Gruzínci sú podstatne ekonomicky slabší ako Gruzínci, tu to bude rýchlejšie. Túto turistickú sezónu môžu Gruzínci minimálne zabudnúť na 750 miliónov USD, ktoré každoročne do Gruzínska ruskí turisti prinášali. Liečbu rusofóbie si pacienti financujú sami a je značne drahá.

Následne sa kvôli naštvaným bežným Gruzíncom situácia čiastočne upokojila, pretože gruzínski slniečkári chápu, kedy im hrozí vážne nebezpečenstvo. Spoločne s nimi sa stiahla z gruzínskych ulíc aj LGBT komunita, ktorá z bezpečnostných dôvodov upustila od avizovaného gay pochodu cez Tbilisi.

Situáciu však evidentne nepochopil Niki Gvaramija generálny riaditeľ Rustavi 2. Namiesto toho, aby “ubral plyn”, si vo vysielaní TV opätovne nešťastne otvoril ústa, keď oznámil, že všetci Gruzínci by mali povinne čúrať do gruzínskych minerálok a vín, ktoré smerujú na ruské trhy a hodnotné gruzínske minerály a vína by mali smerovať na ukrajinský trh.

Búrlivá reakcia nedala na seba dlho čakať. Po niekoľkých hodinách však do hry vstúpil staronový šéf spoločnosti Rustavi-2, biznismen Kibaru Chalvaši. Toho pred rokmi nezákonne odstavil Michail Saakašvili. Situácia sa však v Gruzínsku výrazne zmenila, politické elity v Gruzínskom parlamente strácajú svoj vplyv a Kibaru Chalvaši sa opätovne dostal k svojej spoločnosti Rustavi-2. Následne okamžite vykopol Niki Gvaramiju, spomenutého generálneho riaditeľa Rustavi-2.

Niki Gvaramija sa momentálne cíti byť dotknutý, ohradzuje sa voči nedemokratickým riešeniam a požaduje od spoločnosti Rustavi-2 výplatu 5 miliónov USD, čím len dokazuje svoju nekompetentnosť a nepochopenie celej situácie. Ak by naozaj situácia dospela tak ďaleko, že by bolo potrebné Gvaramimu vyplatiť 5 miliónov USD, tak sa tento finančný problém môže riešiť iným a podstatne lacnejším spôsobom, s ktorým majú nielen na Kaukaze bohaté skúsenosti.

Niki Gvaramija sa netají svojou homosexualitou, dlhšiu dobu žije striedavo v Holandsku a Gruzínsku, vo svojom poslednom mediálnom vystúpení sa predviedol v sexy maskáčovom outfite, pričom tvrdil, že je ochotný ísť aj bojovať proti Rusom, čo vyvolalo u Gruzíncov značne negatívnu odozvu. Je to pochopiteľné, výzva k novej vojne od militantne naladeného hysterického gruzínskeho homosexuála, ktorému siahli na peniaze, vyznieva naozaj veľmi smiešne. Nikto z Gruzíncov nebude za Gvaramiju a jeho peniaze bojovať, Gvaramija bude musieť svojími nechtíkmi škriabať ruských okupantov sám.

Gruzínske reakcie na sociálnych sieťach boli po vystúpení Niki Gvaramiju značne búrlivé. Prevažujú negatívne názory, z Gvaramiho sa vysmievajú, tvrdia že sa oblieka do uniforiem ako Fidel Kastro, objavili sa aj výzvy na jeho likvidáciu. Viacerí diskutujúci doporučovali Gvaramimu, aby odišiel z Gruzínska a zobral si zo sebou do Holandska aj Gabuniju.

Bez ohľadu na zaujímavé a miestami aj vtipné príspevky z gruzínskych sociálnych sietí, (kde nepochybne prispievajú aj Rusi) však z Gruzínska zaznelo niekoľko zaujímavých informácií. Gruzínci sú veľmi rozzúrení stratou ruských turistov a obávajú sa ruských ekonomických sankcií voči Gruzínsku. Gruzínsky politický priestor sa čistí, rusofóbi strácajú svoje postavenie, výsledky vidieť priamo nielen v gruzínskych uliciách, ale aj v tom, ako sa vyčistilo gruzínske dôležité  informačné médium Rustavi-2.

František Olčaj

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj