Žiaci základných škôl na Dni povolaní získajú odpoveď, ako ďalej študovať

Levice 18. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)

Žiaci základných škôl (ZŠ) a ich rodičia majú možnosť na Dni povolaní – Burze informácií 2017 získať odpoveď, na ktorej strednej škole by mali pokračovať v štúdiu. Ako TASR informovala referentka vzťahov s verejnosťou a médiami Mestského úradu (MsÚ) v Leviciach Adriana Macáková, hlavné motto podujatia, ktoré sa uskutoční v levickej Športovej hale 24. novembra so začiatkom o 9.00 h, je Stredná škola nie je cieľ, ale cesta.
Ilustračné foto

Podľa nej by otázka “kam pôjdem na strednú školu” mala prísť ako posledná, až keď žiak i jeho rodičia budú vedieť odpoveď na niekoľko doplňujúcich otázok. “Ide najmä o otázky – čo by som chcel v živote robiť, čo ma baví, čo rád robím, čo čakám od života, v čom som dobrý, sú moje predstavy o živote reálne?” vysvetlila Macáková.
Organizátori pripravili pre rodiny čas a priestor, kde môžu na túto tému začať diskutovať, ale aj niečo vyhrať. “Uvedomujeme si, že získať presné a pravdivé informácie vyžaduje veľa času a preverovania. Pripravili sme preto pre deti z materských škôl a žiakov 1.-4. ročníka ZŠ prvý dotyk s paletou rôznych bežných povolaní, ktoré nemajú možnosť spoznať,” dodala pracovníčka MsÚ.
Žiakom 5.-9 ročníka tu budú k dispozícii informácie z 30 stredných odborných škôl z Levíc a okolia. “Môžu sa tu zoznámiť s ich študijnými a učebnými odbormi, s duálnym vzdelávaním, požiadavkami a možnosťami jednotlivých škôl a podobne. Nezabudli sme ani na tých, čo sa málo poznajú, alebo sú nerozhodnutí. Ide o kariérové poradenstvo, ktoré budú zabezpečovať odborníci od 14.00 h za prítomnosti rodičov,” povedala Macáková.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)