Bratislava 1. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Žiaci základných a stredných škôl si v piatok užívajú deň voľna. Dôvodom sú polročné prázdniny. Vo štvrtok (31.1.) si z rúk svojich učiteľov prevzali výpisy slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania za prvý polrok

Ilustračné foto

“Výpis nie je verejnou listinou, čo znamená, že ho nie je možné použiť ako oficiálny dokument a nie je nevyhnutné ho škole vrátiť. Vydanie výpisu hodnotenia je pre školy povinnosťou, ktorá vyplýva zo zákona,” uviedol rezort školstva. Vysvedčenie za prvý polrok sa vydáva na základe žiadosti plnoletého žiaka, zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia a následne sa musí vrátiť.
V školskom roku 2018/2019 dostalo polročné vysvedčenie takmer 473.900 žiakov na 2321 základných školách a 206.800 stredoškolákov na 837 školách. Po dni voľna sa žiaci do lavíc vrátia v pondelok 4. februára.
Po polročných prázdninách čaká žiakov ďalšie voľno v rámci jarných prázdnin. Ako prví ich absolvujú žiaci z východného Slovenska, konkrétne z Košického a Prešovského kraja, v termíne od 18. do 22. februára. Nasledovať bude voľno pre deti z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja, a to od 25. februára do 1. marca. Ako poslední si užijú voľno počas jarných prázdnin žiaci Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja v termíne od 4. do 8. marca.
Harmonogram prázdnin zverejňuje na svojej stránke www.minedu.sk Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.
 
Príspevok Žiaci základných a stredných škôl si užívajú deň voľna, majú polročné prázdniny zobrazený najskôr Hlavné správy.