Zhoršenie situácie: Bremer Landesbank hlási masívne straty

Berlín 25. novembra 2016 (HSP/DWN/Foto:Wikipedia)

 

Bremer Landesbank hlási stratu v stovkách miliónov eur. Banka teda nespĺňa kapitálové požiadavky ECB

Ilustračné fotoIlustračné foto

Bremer Landesbank (BLB) očakáva podľa agentúry Reuters hlboký prepad do červených čísel v roku 2016. Inštitút má dosahovať straty vo vysokom trojmiestnom miliónovom rozsahu, uviedla banka v stredu večer. Dôvodom je prevencia rizík v lodnom úverovom portfóliu vo výške približne jednej miliardy eur. Bremer Landesbank bude úplne prevzatá spoločnosťou NordLB. V súvislosti s akvizíciou musí rada vlastníkov Bremer Landesbank rozhodnúť 2. decembra o uzavretí dohody o nadvládu s účinnosťou od 1. januára 2017.

Ak bude takáto zmluva uzavretá, spoločnosť NordLB by kompenzovala prípadnú čistú stratu Bremer Landesbank, pokiaľ nebude táto strata kompenzovaná na základe rozhodnutia rady majiteľov BLB z nerozdeleného zisku minulých rokov, uviedla banka. Po dohode by Bremer Landesbank získala výnimky pri niektorých kapitálových požiadavkách Európskej centrálnej banke. NordLB oznámi svoje výsledky za tretí štvrťrok vo štvrtok.

Európska centrálna banka (ECB) nariadila Bremer Landesbank na jar vyčleniť viac peňazí pre neúspešné úvery na lode. V prvom polroku deficit Bremer Landesbank predstavoval 384 miliónov eur. Námorný priemysel bojuje s problémami. V poslednej dobe sa situácia opäť zhoršila v dôsledku pomalšieho rastu v Číne a zapeklitého stavu svetového obchodu.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.