USA 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:youtube)

Obyvateľka mesta Crestline v americkom štáte Kalifornia Claudia Ackleyová vážne hodlá obhajovať práva snežných mužov. Podala súdnu žiadosť o uznanie ich existencie
Záber z videa

Behom horského výletu narazila na bytosť, ktorá jej pripomenula snežného muža. Chicagská spravodajská televízna služba ABC uvádza jej slová: „Pokiaľ by nám chcel ublížiť, určite by to urobil. Boli sme tam všetci!”
Účastníčkami zázračného stretnutia boli tiež dve dcéry dámy. „Vyzeral ako neandertálec a bol celý pokrytý srsťou,” popisuje nový druh humanoida Ackleyová. “Váži okolo 500 kilogramov. Snažila som sa mu povedať, aby nám neubližoval, ale on na nás len pozeral!”
Ackleyová hovorí, že 500 kilogramový snežný muž vyliezol na strom, približne do výšky 10 metrov. Neďaleko boli ešte dvaja ďalší. „Myslela som len na to, aby sa nepriblížili, pretože som bola s deťmi!”
Ackleyová zavolala 911, ale neverili jej. „Je mi ľúto, že ste videla medveďa,” cituje operátora Ackleová. „Ale to nebol medveď! Som si istá, čo som videla!”
Pani podala žalobu proti štátu Kalifornia a taktiež proti Úradu rýb a divokej prírody (Department of Fish and Wildlife). Odôvodňuje to tým, že vláda odmieta uznať možnosť eventuálneho ohrozenia ľudí snežným mužom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.