Bratislava 28. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)
 
Žena v Bangladéši priviedla na svet dvojčatá iba mesiac po pôrode predčasne narodeného chlapca. Dvadsaťročná Arifa Sultana porodila prvé dieťa koncom februára, o 26 dní neskôr ju však s bolesťami brucha opäť viezli do nemocnice. Lekári zistili, že je stále tehotná a v druhej maternici čaká dvojčatá, ktoré priviedli na svet cisárskym rezom. Chlapček a dievčatko sa narodili zdraví a bez komplikácií ich prepustili z nemocnice

Ilustračné foto

“Po príchode pacientky do nemocnice sme vykonali ultrazvukové vyšetrenie a zistili, že čaká dvojčatá,” uviedla doktorka Sheila Poddar. “Boli sme šokovaní a prekvapení. Nikdy som nič také nevidela,” dodala.
Rodina pochádza z vidieckej oblasti Bangladéša a je veľmi chudobná. Počas svojho prvého tehotenstva žena nepodstúpila žiadne vyšetrenie ultrazvukom. Dve maternice však nie sú podla gynekológa Christophera Ng zo Singapuru také vzácne, ako by sa mohlo zdať. Počas ovulácie sa podľa neho uvoľnili tri vajíčka, ktoré boli počas plodných dní ženy v rovnakom čase oplodnené, čo vyústilo do troch embryí.
 
Príspevok Žena s dvomi maternicami porodila mesiac po prvom pôrode dvojčatá zobrazený najskôr Hlavné správy.