Bratislava 7. septembra 2019 (HSP/Foto:Maxpixel/Twitter)

74-ročná Indka, ktorá otehotnela po umelom oplodnení, vo štvrtok v indickom štáte Ándhrapradéš porodila zdravé dvojčatá. Podľa denníka Hindustan Times sa tak zrejme stala najstaršou matkou na svete. Dievčatká sa narodili cisárskym rezom na klinike v Hyderabad, podľa lekárov sú deti aj matka v poriadku

Ilustračné foto

The Times informoval o tom, že Mangayamma, žena ktorá dvojčatá porodila, bola vydatá za manžela 57 rokov, ale doteraz nemohla otehotnieť. Žena mala denníku povedať, že jej neschopnosť otehotnieť spôsobila, že sa cítila izolovaná od svojich rovesníkov, ale jej manžel pri nej stál „ako skala“.

„Sme najšťastnejší pár na svete,“ povedal jej manžel po pôrode. “Máme vlastné deti.”

“Napriek snahe sa jej nepodarilo otehotnieť ani potom, čo navštívila niekoľko nemocníc. Aj keď u nej pred 25 rokmi prebehla menopauza, silná túžba stať sa matkou jej zostala, “povedal novinárom lekár ženy Umašankar. Vlani sa preto žena rozhodla podstúpiť umelé oplodnenie po tom, čo sa vďaka tejto metóde narodil potomok jej 55 -ročnej susedke. Žena po umelom oplodnení otehotnela na prvýkrát tento rok v januári a odvtedy potom pod stálym dohľadom lekárov.

Podľa informácií denníka Daily Mail sa vek ženy ešte oficiálne neoveril, hoci lekári tvrdia, že zlomila svetový rekord. A tak nateraz ostáva najstaršou ženou, ktorá porodila, Maria del Carmen Bousada de Lara, žena z El Puerto de Santa Maria, Španielsko, ktorá porodila tiež dvojčatá v roku 2006 vo veku 66 rokov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj