Praha 20. marca 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky)
 
Pred súd sa čoskoro postaví žena, ktorá podľa dostupných informácií nechala vlani vo februári svoje šesťtýždňové dieťa vonku na mraze. Matku podľa slov hovorcu Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe Aleša Cimbalu obžalovali z pokusu o vraždu. Podchladené dieťa našiel v Čiklovej ulici v Prahe 4 podnikateľ Filip Slovák, ktorý za jeho záchranu získal ocenenie, informuje portál Lidovky.cz

Ilustračné foto

Matke dieťaťa hrozí v prípade odsúdenia až dvadsaťročné väzenie alebo výnimočný trest.
Žena podľa obžaloby nechala dieťa v nedostatočnom oblečení na premrznutej zemi a ďalej sa o neho nezaujímala. Teplota vonku bola iba tesne nad nulou.
“Kedže dieťa spalo a nevydávalo žiadne zvuky, počítala obžalovaná s tým, že na takto zle dostupnom mieste a s ohľadom na klimatické podmienky a nedostatočné oblečenie môže byť maloletému spôsobená smrť podchladením,” uviedol Cimbala.
Matka dieťaťa odmietla podľa kriminalistov vypovedať. Žena podľa detektívov odišla z Česka a vďaka medzinárodnej spolupráci sa ju neskôr podarilo vypátrať v Nemecku. Súd ju nateraz poslal do väzby.
Tridsaťtriročný Slovák našiel šesťtýždňové dieťa vlani 19. februára v Čiklovej ulici v Prahe 4. Dojča ležalo na betónovej podeste pred vchodom do neobývaného domu. Muž vzal dieťa domov do tepla a zavolal na tiesňovú linku.
Nájdeného chlapca si prevzala do starostlivosti pracovníčka sociálnoprávnej ochrany, o zverenie do starostlivosti požiadala jeho babička.
 
Príspevok Žena nechala na mraze 6-týždňové dieťa, hrozí jej 20-ročné väzenie zobrazený najskôr Hlavné správy.