Berlín 28. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Matthias Balk)
 
Nemecké úrady museli v sobotu dopoludnia uzavrieť jeden z terminálov letiska v bavorskom Mníchove. Na príčine bola neznáma žena, ktorá sa dostala do bezpečnostnej zóny bez toho, aby sa podrobila náležitej kontrole, informovala agentúra DPA. 

Na snímke cestujúci čakajú v rade na termináli letiska v Mníchove 28. júla 2018.

K incidentu došlo v ranných hodinách v priestoroch terminálu 2 medzinárodného mníchovského letiska, ktorý následne spoločne s priliehajúcim satelitným terminálom uzatvorili a evakuovali, zatiaľ prebiehalo pátranie po žene. Evakuovaný bol aj priľahlý satelitný terminál.
Prevádzku plne obnovili až po niekoľkých hodinách, okolo druhej hodiny popoludní, keď policajti terminál dôkladne prehľadali. Ženu však podľa dostupných informácií v tom čase ešte nenašli a stále po nej pátrali. Polícia mala k dispozícii ženinu podobizeň, ktorú zachytili bezpečnostné kamery; médiám ju však neposkytla.
Udalosť spôsobila meškania a rušenie letov a dlhé čakania na bezpečnostných kontrolách. V Bavorsku sa pritom v piatok začali školské prázdniny, takže na mníchovskom letisku bolo v sobotu mimoriadne veľa cestujúcich.
Podľa agentúry DPA si incident vyžiadal zrušenie najmenej 200 letov a približne 60 malo meškania dlhšie než pol hodiny.
 
Príspevok Žena narušila prevádzku letiska v Mníchove, museli uzavrieť terminál zobrazený najskôr Hlavné správy.