Bratislava 17. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:BBC Newsbeat Twitter)

Žena, na ktorej začiatkom decembra pristála sedačka, keď telefonovala pred vchodom do budovy v škótskom Aberdeene, bude musieť stráviť vianočné sviatky a tiež niekoľko prvých týždňov v novom roku v nemocnici. Má totiž zlomenú chrbticu, nohy a zranené pľúca a jej liečba bude ešte komplikovaná. Ako však povedala v utorok pre britskú BBC, je rada, že je vôbec nažive a že po prepustení z nemocnice bude môcť chodiť, čo krátko po nehode ešte nebolo jasné

Na snímke Edita Butkeviciute,

Tridsaťročná Edita Butkeviciute, ktorá pochádza z Litvy, vyšla 7. decembra na chvíľu pred budovu, v ktorej pracuje, aby si zatelefonovala s priateľom. Vtom na nej pristála ťažká trojmiestna kožená sedačka. Ako neskôr zistili policajti, sedačku vyhodili z budovy dvaja muži vo veku 26 a 31 rokov. Prečo to spravili, to zatiaľ nie je jasné.

„Spomínam si, že som sa zobudila, nemohla som sa hýbať, kričala som o pomoc a začala mi byť veľká zima,“ spomína si žena na prvé chvíle po tom, ako opäť nadobudla vedomie. „Potom som sa zobudila opäť a uvidela som pred sebou sedačku. To som ešte nevedela, že na mňa spadla,“ popisuje Butkeviciute.

Ešte v sanitke sa podľa vlastných slov so zlou predtuchou pýtala zdravotníkov, či bude môcť po tomto úraze chodiť. Nakoniec sa našťastie ukázalo, že hoci utrpela početné a vážne zranenia, až také zlé to s ňou po prepustení z nemocnice nebude. „Všetko vo mne je polámané. Ale som veľmi šťastná, pretože budem môcť normálne žiť svoj život ako doteraz. Som veľmi šťastná, že som nažive,“ povedala žena pre BBC.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj