Žena mala od ľudí vylákať vyše 26.000 eur, keď im sľubovala prácu

Bratislava 9. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Policajné správy
Polícia obvinila 45-ročnú Alžbetu z okresu Senec, ktorá sa mala pod zámienkou vybavenia zamestnania dopustiť podvodu. Takto sa mala obohatiť o 26.670 eur. Informovala o tom dnes bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.
Ilustračné foto

“Žena mala pod zámienkou sprostredkovania zamestnania vylákať od troch poškodených finančnú hotovosť. Za sprostredkovanie zamestnania, ku ktorému však nikdy nedošlo, sa mala obohatiť o finančnú hotovosť vo výške celkom 26.670,” uviedla Mihalíková.
Poškodení sú dvaja muži a jedna žena. Od jedného muža mala vylákať pod zámienkou sprostredkovania zamestnania na jednom z ústredných orgánov štátnej správy 970 eur, od druhého celkovo 1700 eur.
V treťom vyšetrovanom prípade mala Alžbeta za sprostredkovanie zamestnania na jednom z veľvyslanectiev vylákať od poškodenej ženy finančnú hotovosť vo výške 24.000 eur.
Alžbeta je obvinená z pokračovacieho prečinu podvodu. Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval podnet, na základe ktorého bola obvinená sudcom pre prípravné konanie vzatá do vyšetrovacej väzby.
“V prípade preukázania viny hrozí obvinenej Alžbete za uvedenú trestnú činnosť v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,” doplnila Mihalíková.

V prípade falšovania japonských jenov obvinila Radoslava O.
Vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil 45-ročného Radoslava O. z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.
Prípad realizovala Národná kriminálna agentúra (NAKA) a súvisí so zabezpečovaním a predajom falzifikátov japonských jenov.
“Podľa policajných zistení mal Radoslav O. zabezpečovať dovoz falzifikátov japonských jenov na Slovensko a následne ich distribuovať cez už obvineného Romana O. Za sumu približne 3000 eur mali v pláne aj s Romanom O. zabezpečiť falzifikáty japonských jenov, za ktoré, ak by sa im ich podarilo v európskych bankách zameniť na eurá, by získali 900.000 eur. K realizácii tohto ‘obchodu’ však už nedošlo, pretože zasiahla polícia,” povedala Baloghová.
V prípade dokázania viny hrozí mužom trest odňatia slobody na 12 až 20 rokov.

ZDROJ >>

Komentujte :)