Atény 12. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Sandro Perozzi)

Silné zemetrasenie, ktoré zasiahlo dnes oblasť pri východnom pobreží Egejského mora, spôsobilo škody na gréckom ostrove Lesbos. V okolí obce Plomari bola vážne poškodená zvonica jedného z kostolov a na stenách viacerých domov sa objavili trhliny, informoval zástupca miestneho starostu Manolis Armenakas.
Ilustračné foto

Okrem škôd na budovách hlásil aj zosuvy pôdy, ktoré v niektorých prípadoch zatarasili cesty. Z ostrova zatiaľ neprišli žiadne informácie o prípadných zraneniach osôb. Podľa vyjadrení svedkov pre miestne televízie “takmer všetci” na Lesbose vybehli po otrasoch na ulice.
Zemetrasenie, ktoré podľa rôznych inštitúcií dosiahlo magnitúdu 6,2-6,4, zasiahlo oblasť Egejského mora medzi pobrežím Turecka a priľahlými gréckymi ostrovmi, pričom ho pocítili aj obyvatelia vzdialených miest vrátané Atén a Istanbulu. Miesto vzniku podmorských otrasov lokalizovali v približne 10-kilometrovej hĺbke, severozápadne od tureckého Izmiru.
Prednosta tureckého okresu Karaburun, Muhammet Özyüksel, uviedol pre stanicu CNN Türk, že zemetrasenie trvalo približne 15-20 sekúnd a bolo veľmi silné, zatiaľ však nemal informácie o prípadných škodách alebo obetiach. Podľa CNN Türk zaznamenali dnes v tomto okrese aj ďalšie otrasy s magnitúdou 4,9.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.