Atény 22. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Petros Giannakouris)

Stovky obyvateľov a turistov na východogréckom ostrove Kos prespali dnešnú noc v parkoch, olivových hájoch alebo vo svojich autách po tom, čo dvoch turistov usmrtilo a takmer 500 ďalších zranilo silné zemetrasenie, ktoré v noci na piatok zasiahlo priľahlé oblasti v Egejskom mori, Grécku a Turecku. Píše o tom agentúra AP.
Na snímke turisti spia na ležadlách na pláži po silnom zemetrasení na východogréckom ostrove Kos

Najmenej dve osoby, ktoré pri otrasoch zeme utrpeli v Grécku zranenia, sa dnes nachádzali v kritickom stave. Predtým ich letecky previezli na ostrov Kréta, ležiaci južne od pevninského Grécka.
Americká geologická služba USGS stanovila magnitúdu zemetrasenia na 6,7. Obeťami prírodného živlu sa na Kose stali 39-ročný turecký a 20-ročný švédsky turista, oznámila polícia. Obaja zahynuli, keď sa zrútil strop v hojne navštevovanom bare v Starom meste ostrovnej metropoly Kos.
Pomerne plytké podmorské zemetrasenie vyvolalo prívalové vlny cunami, ktoré ničili člny a autá zaparkované pri pobreží – dokonca aj v tureckom letovisku Bodrum.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.