Zemanová píše list predsedovi Národnej rady Andrejovi Dankovi

Bratislava 25. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Poslankyňa NR SR za SaS Anna Zemanová sa listom obrátila na predsedu Národnej rady Andreja Danka. Žiada ho, aby vládny návrh zákona o potravinách a veterinárnej starostlivosti zaradil na koniec aktuálnej schôdzi, čím chce získať čas a priestor na prípravu pozmeňovacieho návrhu. Ten by mal reagovať na nedávno prijatú novelu zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach.

Na snímke Anna ZemanováNa snímke Anna Zemanová

„Dôsledkom tejto novely sa zamedzilo používaniu nevyhnutných humánnych liekov pre veterinárne účely, preložené do ľudskej reči, od januára sa operácie psov a mačiek majú robiť bez anestézie. Navrhujem vzniknutý problém napraviť pozmeňovacím návrhom v rámci prerokovania vládneho návrhu zákona o potravinách a veterinárnej starostlivosti,“ odôvodňuje v liste Zemanová.

Ako ďalej uvádza poslankyňa, z uvedeného dôvodu plánuje podať procedurálny návrh, aby sa o uvedenom vládnom návrhu zákona rokovalo na konci tejto schôdze. „Chceme tak získať priestor na prípravu pozmeňovacieho návrhu, ktorý je nevyhnutné prerokovať s príslušnými ministerstvami s cieľom získať ich súhlas, ako aj s legislatívnym útvarom NR SR. Žiadam vás o podporu tohto procedurálneho návrhu,“ píše Zemanová.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.