Zemana prijala v Buckinghamskom paláci kráľovná Alžbeta II.

Londýn 16. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/John Stillwell)

Britská kráľovná Alžbeta II. prijala dnes v Buckinghamskom paláci českého prezidenta Miloša Zemana, ktorého sprevádzali manželka Ivana a dcéra Kateřina. Zemanova jednodňová návšteva britskej metropoly bude pokračovať stretnutím s vojnovými veteránmi i s britským ministrom zahraničných vecí Borisom Johnsonom. Informoval o tom spravodajský kanál Českej televízie ČT24.
Britská kráľovná Alžbeta II. počas stretnutia s českým prezidentom Milošom Zemanom, uprostred jeho dcéra Kateřina a vľavo jeho manželka Ivana v rámci súkromnej audiencie

Pražský hrad predpokladá, že hlavnou témou audiencie boli česko-britské bilaterálne vzťahy. Tému však podľa tradície určuje kráľovná. Do Buckinghamského paláca bol český prezident s manželkou Ivanou pozvaný na 12.00 h miestneho času (13.00 h SELČ).
Kráľovná českého prezidenta prijala po tom, ako navštívila obete a záchranárov pomáhajúcich po požiari výškovej budovy Grenfell Tower v západnej časti britskej metropoly.
Zeman ešte dnes v Londýne vyznamená československých vojnových veteránov žijúcich v Británii a odovzdá diplom o vymenovaní do generálskej hodnosti ďalšiemu veteránovi Miroslavovi Antonínovi Liškutínovi.
Prezident tiež položí veniec pri pamätníku Bitky o Britániu, v ktorej československí piloti aj pozemný letecký personál zohrali významnú úlohu, a stretne sa s britským ministrom zahraničných vecí Borisom Johnsonom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)