Praha 17. marca 2018 (HSP/Echo24/Foto: TASR- Štefan Puškáš)

Českého prezidenta Miloša Zemana hlboko urazila veta od Inštitútu Václava Klausa (IVK), že kritika miliardára Zdeňka Bakalu nepatrila do inauguračného prejavu, uvádza Echo24

Na snímke český prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman vo svojom inauguračnom prejave minulý týždeň obvinil Bakalu z rozsiahlej hospodárskej kriminality v uhoľnej spoločnosti OKD a označil ho za veľkú škvrnu.
Podľa IVK, Zeman v tomto prejave “dal priechod svojej pomstivosti a posvätnosť chvíle poškvrnil skrytým vyrovnávaním si svojich osobných účtov”. Ako dodáva člen správnej rady IVK Ivo Strejček, “Zeman neovládol sám seba a nepochopil, že inauguračný prejav je iný žáner než beseda s občanmi v Ostrave”. Navyše, nenašlo sa v ňom zamyslenie sa nad hodnotovou krízou západoeurópskej civilizácie.
Prezident Miloš Zeman na to zareagoval: “Ja neviem, či je tento inštitút spojený so Zdeňkom Bakalom. Ale veta, že o tom mám hovoriť v Ostrave a nie v Prahe, ma hlboko urazila, pretože Bakala je celoštátny problém, nielen ostravský problém.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.