New York/Praha 21. septembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

Prejav prezidenta USA Donalda Trumpa počas všeobecnej diskusie na Valnom zhromaždení OSN bol v fakticky známkovaním neposlušných žiakov. Český prezident Miloš Zeman to v stredu povedal novinárom na okraj všeobecnej politickej diskusie Valného zhromaždenia OSN.
Na snímke český prezident Miloš Zeman

„Medzinárodné spoločenstvo by nemalo byť založené na štýle žiak-učiteľ,“ povedal prezident. „Buď sme všetci žiaci alebo sme všetci učitelia a učíme sa navzájom. A to (Trumpov prejav) mi už trochu pripomína známkovanie neposlušných žiakov v škole.
Americký prezident, ktorého prejav z tribúny Valného zhromaždenia OSN zaznel v utorok, hovoril o ekonomickom poklese, vývoze násilia z Iránu, obvinil tiež venezuelsku vládu z nepredvídateľného konania.
„Predstavte si, že by Donald Trump pokračoval v tomto duchu a napríklad by povedal: „A teraz po Severnej Kórey, Venezuele a Iráne, musíme skritizovať Poľsko, pretože porušuje zásady nezávislej justície,“ rozumiete mi? A potom by šiel ďalej a povedal by, že musí skritizovať Českú republiku, pretože na svoje územie nepúšťa migrantov,“ uviedol Zeman.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.