Zeman sa v Rusku stretne s Putinom, Medvedevom aj Gorbačovom

Zeman sa v Rusku stretne s Putinom, Medvedevom aj Gorbačovom

Praha 14. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

Český prezident Miloš Zeman sa počas nadchádzajúcej pracovnej návštevy v Rusku stretne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, premiérom Dmitrijom Medvedevom i s niekdajším sovietskym prezidentom Michailom Gorbačovom. Informoval o tom v utorok prezidentov hovorca Jiří Ovčáček, ktorého slová citoval spravodajský portál Novinky.cz.
Na snímke český prezident Miloš Zeman

Zeman začne návštevu Ruska v pondelok, keď priletí do Soči. Tam by sa mal nasledujúci deň stretnúť s prezidentom Putinom. Následne odcestuje najvyšší český predstaviteľ do Moskvy, kde sa v stredu zúčastní na otvorení podnikateľského fóra.
Český prezident sa v Moskve zúčastní aj na slávnostnom otvorení výstavy s názvom Poklady Pražského hradu. Dva dni Zeman strávi v Jekaterinburgu, kde sa takisto zúčastní na podnikateľskom fóre a uctí si pamiatku československých legionárov.
Zemana bude do Ruska sprevádzať “najväčšia podnikateľská misia za uplynulých 25 rokov”. Podľa Zväzu priemyslu a dopravy by malo ísť o zástupcov 129 českých firiem.
Rusko čelí pre anexiu Krymu sankciám zo strany USA i Európskej únie. Samotný Zeman však dlhodobo prezentuje názor, že takéto sankcie nemajú zmysel.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)