Praha 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Petr David Josek)

Podľa Zemana vyhlásenia o tom, že niektoré z volieb boli zlomové sú podľa neho iba kampaňou
Český prezident Miloš Zeman odvolil spoločne s manželkou v piatok podvečer na základnej škole Brdičkova v pražskej štvrti Stodůlky. Hlava štátu na otázku, komu v parlamentných voľbách venovala svoj hlas, vyhlásila, že volila “Čecha”. Podľa portálu iDNES.cz tým Zeman odkázal na lídra hnutia Strany práv občanov Františka Ringa Čecha.
Na snímke český prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana

Podľa Zemana boli pre Českú republiku jediné zásadné voľby tie v roku 1990. “Všetky ostatné boli normálne slobodné voľby a to, že každý prehlasoval, že sú zlomové, to bola iba reklamná kampaň,” zhodnotil Zeman podľa portálu spravodajskej televízie ČT24.
“Vyčkajme. Je piatok popoludní, v sobotu môže byť účasť nižšia a rozhodujúci je súčet oboch dní,” varoval prezident pred prílišným optimizmom, keďže volebná účasť bola počas prvých dvoch hodín od otvorenia hlasovacích miestností vysoká.
“Je to snáď poctivá športová hra,” reagoval na otázku ČT, či poverí zostavením vlády víťaza volieb. “Predstavte si olympiádu a na stupni víťazov je nositeľ zlatej, pod ním striebornej a bronzovej medaily. V politike však bohužiaľ platí, že tí, čo majú striebornú a bronzovú medailu sa sápu na tých, čo majú zlatú. A to ja nepokladám za športové,” vysvetlil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.