Ústí nad Labem 5. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Tran Van Minh)

Český prezident Miloš Zeman dnes na záver návštevy Ústeckého kraja odmietol informáciu, že “drasticky obmedzil” konzumáciu alkoholu, čo mu vzhľadom na jeho zdravotné ťažkosti dlhodobo odporúčajú lekári. Prezident poprel, že smeruje k abstinencii – alkohol vraj pije stále.
Na snímke český prezident Miloš Zeman

Napísal to český spravodajský portál Novinky.cz. Zeman dnes začal rozprávať o svojom vzťahu k alkoholu sám, bez vyzvania, na tlačovej konferencii na záver návštevy regiónu.
Keď sa tlačová konferencia končila, prezident si nečakane vzal mikrofón a pozastavil sa nad tým, že žiadny z prítomných novinárov sa nezaujímal o informáciu zverejnenú v Lidových novinách, podľa ktorej výrazne obmedzil pitie alkoholu.
“Ich informácia je, ako zvyčajne, nepravdivá,” povedal Zeman. “Nie je pravda, že by som prestal piť alkoholické nápoje. Pijem ich ďalej a s neutíchajúcou chuťou,” oznámil. Lekári odporúčajú prezidentovi obmedziť alkohol, keďže trpí cukrovkou.
Českého prezidenta kritizujú za neskrývanú náklonnosť k alkoholu, napísali Novinky.cz. Podľa kritikov s ňou súvisí aj Zemanova návšteva korunovačných klenotov, keď mal problém udržať stabilitu. Hrad sa však vtedy vyjadril, že Zemana trápila silná viróza.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.