Zeman opísal aktuálnu situáciu v ČR “Neúspešní sebavedomí závistliví blbci v radoch novinárov a politikov, ktorí majú sotva päť percent, ale sú najhlasnejší”

Praha 8. decembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Český prezident Miloš Zeman v rozhovore pre TV Barrandov popísal aktuálnu situáciu u našich západných susedov. Jeho slová by sa však bez problémov dali aplikovať aj na politickú scénu na Slovensku.

Na snímke prezident ČT Miloš Zeman

Zeman dostal otázku, čo mu najviac vadí, čo ho najviac trápi na prezidentskej funkcii. Povedal, že nemá problém s názorovými a klasickými politickými oponentmi, ktorí sú často obohacujúcim a inšpirujúcim prvkom. “Mne vadia závistliví a sebavedomí blbci. Najviac ich je medzi novinármi, ale nezakrývam, že sú i medzi politikmi, a to hlavne medzi neúspešnými politikmi,” vyhlásil prezident.
“Mohol by som menovať politikov, ktorí doviedli svoje strany iba k piatim percentám, ale v Snemovni vystupujú tak, ako keby im patril svet.”
Redaktor Soukup na to reagoval, že stále má na mysli Zemanovu tézu, že mnohí hovoria o roku 1989 ako o míľniku, kedy sa začali slobodné voľby, avšak dnes ich málokto rešpektuje. Mnohí v Česku ako aj na Slovensku nerešpektujúc výsledky posledných parlamentných volieb, vyvíjajú aktivity na zmenu politického usporiadania.
Zeman reagoval: “Doplnil by som vás. Práve ľudia, ktorí v tých slobodných voľbách neuspeli sú najhlasnejšími kritikmi, sú organizátormi najrôznejších protestov, a keď sa pozriete na to, čo vlastne v živote dokázali, tak tam za nimi žiadnu skutočnú prácu nevidieť.”
 

Príspevok Zeman opísal aktuálnu situáciu v ČR “Neúspešní sebavedomí závistliví blbci v radoch novinárov a politikov, ktorí majú sotva päť percent, ale sú najhlasnejší” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)