New York 20. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mary Altaffer)

Český prezident Miloš Zeman popísal prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v Organizácii Spojených národov ako známkovanie neposlušných žiakov. Podľa neho by medzinárodné spoločenstvo nemalo byť založené na systéme žiaka a učiteľa. Hlava štátu to povedala českým novinárom v New Yorku
Na archívnej snímke český prezident Miloš Zeman 

Zeman Trumpov prejav komentoval počas tlačovej besedy na záver svojej pracovnej cesty v USA, kde sa spoločne s ďalšími štátnikmi zúčastňovali na 72. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. Trump okrem iného kritizoval štátne zriadenia v Iráne, KĽDR, Sýrii či Venezuele.
Zeman tiež pri tejto príležitosti povedal, že ho ruský prezident Vladimir Putin pozval do Soči, informoval český spravodajský server Novinky.cz. Prezidentova plánovaná návšteva Ruska by sa mala uskutočniť v polovici novembra.
Zeman v súvislosti s touto návštevou povedal, že o svojej ceste do Ruska sa rozprával s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom, s ktorým sa podľa Pražského hradu neplánovane stretol v pondelok v newyorskom sídle OSN. “Prezident Putin ma zatiaľ pozval do Soči a to rád prijímam, pretože je to svojím spôsobom vyznamenanie,” doplnil český prezident.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.