Praha 16. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Českého vicepremiéra, ministra financií ČR Andreja Babiša prijal dnes popoludní na Pražskom hrade prezident ČR Miloš Zeman.

Obaja politici sa okrajovo dotkli pri stretnutí kauzy, ktorá viedla v stredu k žiadosti Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR, aby šéf rezortu financií objasnil svoje príjmy a súčasne vyvrátil vážne podozrenia z daňových únikov.

Na snímke Andrej Babiš

“Ja som to pánovi prezidentovi vysvetlil, že je to organizovaná kauza, že vždy nejaký novinár aktivista vypustí nejakú lož. Vždy som podnikal podľa zákonov,” cituje Babišove slová po asi hodinovom stretnutí, ktoré sa uskutočnilo z prezidentovej iniciatívy, internetový server Novinky.cz.

Na otázku, ako reagovala na záležitosť hlava štátu, Andrej Babiš uviedol: “Pán prezident s tým problém nemá. Nemá dôvod mi neveriť.”

Spomínaná problematika nebola však hlavnou témou stretnutia. Prezident zablahoželal Andrejovi Babišovi k znovuzvoleniu za predsedu hnutia ANO. “Zaujímal sa o snem, hovorili sme o ľuďoch z hnutia, ktorých stretáva,” informoval Andrej Babiš. O prezidentských voľbách, či o otázke prípadnej podpory ANO prezidentovi Zemanovi sa na stretnutí podľa ministrových slov nehovorilo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.