Bratislava 2. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Železničná spoločnosť Slovensko)

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) vypraví 11. a 14. júla štyri mimoriadne rýchliky v súvislosti s tohtoročným 23. ročníkom multižánrového umeleckého festivalu Pohoda 2019 v Trenčíne. Dva vlaky pôjdu na festival z Košíc a Bratislavy a dva naspäť. Ako v utorok informoval národný osobný dopravca, nástup bude koordinovaný a v čase príchodu špeciálnych vlakov bude na trenčianske letisko posilnená kyvadlová doprava. Rovnaký systém platí pri odchode z festivalu

Železničná spoločnosť Slovensko vypraví štyri mimoriadne vlaky pre 23. ročník multižánrového umeleckého festivalu Pohoda 2019 v Trenčíne

Prvé dva mimoriadne rýchliky ZSSK, ktoré sú už obsadené na 65 percent, pôjdu vo štvrtok 11. júla s odchodom z Košíc o 9:00, z Hlavnej stanice v Bratislave o 13:25 a s príchodom do Trenčína o 13:00 a 14:45. Ďalšie dva vlaky vyrazia v nedeľu 14. júla z Trenčína – prvý s odchodom o 11:30 s príchodom do Bratislavy o 12:47, druhý odíde o 12:40 a do Košíc príde o 16:40. Kapacita vlakov je podľa dopravcu 350 miest s garantovanými miestami na sedenie. Štátny dopravca bude mať na festivale vlastný stánok.

Autobusový dopravca Slovak Lines, a. s., zabezpečí mimoriadne spoje na festival Pohoda zo šestnástich slovenských miest. Vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja budú cestovné lístky na jeho území lacnejšie než ostatné. Ako informovala spoločnosť, autobusy budú vyrážať 11. júla popoludní a dovezú návštevníkov festivalu až k severnej bráne – Gate B. Z Bratislavy, Trnavy, Piešťan, Senca a Malaciek pôjdu autobusy aj v piatok 12. júla ráno.

“Zaujímavosťou je, že po skončení festivalu, v nedeľu 14. júla, budú autobusy vyrážať dopoludnia priamo spred hlavného pódia,” priblížila hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová. Mimoriadne autobusy dopravcu budú počas festivalového víkendu premávať z Bratislavy, Senca, Malaciek, Trnavy, Piešťan, Brezna, Banskej Bystrice, Prievidze, Lučenca, Zvolena, Žiaru nad Hronom, Nitry, Hlohovca, Čadce, Žiliny a Púchova.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj