Kyjev 23. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Mindaugas Kulbis)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril presvedčenie, že konflikt na východe Ukrajiny sa vyrieši skôr, než mu vyprší prezidentský mandát. Informovala o tom vo štvrtok agentúra TASS

Na snímke Volodymyr Zelenskyj

„Som si istý, že túto vojnu ukončíme ešte počas môjho prezidentského pôsobenia. Som o tom osobne presvedčený,“ uviedol Zelenskyj v programe odvysielanom v stredu v spravodajskej televízii Ukrajina 24.

Zelenskyj poznamenal, že v tomto smere nemieni zmeniť svoju taktiku. Zároveň dodal, že je pripravený upustiť od formátu prebiehajúcich rokovaní v rámci kontaktnej skupiny pre urovnanie konfliktu, pokiaľ neprinesú zamýšľaný výsledok.

„Povedal som, že som pripravený čakať jeden rok, pracovať jeden rok. Ak nebudú minské dohody fungovať, zmeníme našu taktiku. Sme na to pripravení. Rok však ešte neubehol,“ dodal.

Podľa Zelenského nabral minský proces pozorovateľne na tempe odvtedy, čo sa stal prezidentom. „Dokázali sme tento proces urýchliť a výsledky prídu. Každé stretnutie v Minsku by sme mali ukončiť podpísaním dokumentu, ktorý by ukázal, na čom sme sa dohodli, a že sme urobili ďalší krok vpred,“ poznamenal ukrajinský prezident.

Zelenskyj (42) sa päťročného prezidentského mandátu ujal 20. mája 2019.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj