Už pred mesiacom po šokujúcej správe o náhlom úmrtí úspešného hokejistu sa nám zdôverila zdrvená matka. „Keďže neviem dobre po anglicky, Markova manželka Diana zavolala môjmu druhému synovi, čo sa stalo, a následne sa smutná zvesť dostala aj ku mne,“ povedala pre Plus JEDEN DEŇ pani Renáta.

„Bol to pre mňa obrovský šok. Netuším, čo sa mohlo stať. Viem len toľko, že Dianka ho našla doma mŕtveho. Múdrejší budeme po pitve. Myslím si, že Markovi zlyhalo srdce. Presne na to zomrel pred šiestimi rokmi aj jeho otec,“ dodala nešťastná mama.


Marek zanechal po sebe manželku a dvoch malých synov.
Foto: Facebook

Pitva však neodhalila žiadne bližšie príčiny smrti, preto sa v Denveri rozhodli pre toxikologické závery. No, a tie odhalili krutú pravdu. V tele otca dvoch detí sa našli morfium, kodeín a liek Xanax. Tie sa podľa lekárov užívajú proti depresiám, ktoré môžu viesť k samovražedným myšlienkam. V správe koronera štátu Colorado Douglasa Contyho sa píše, že všetky tieto lieky sa našli na mieste činu.


Svatoš odohral posledný zápas v drese rodných Košíc v sezóne 2013/14.
Foto: SITA

Správa z toxikológie však odhalila aj ďalšiu neočakávanú vec. V tele sa našli stopy po heroíne! Marek mal dokonca podstúpil aj odvykaciu liečbu a podľa koronera mal mať depresiu a sklony k samovražde. V izve svojho domu v Denveri, kde Marka našla bez známok života jeho manželka Diana, bol nájdené aj pomôcky na užívanie drog. Zabiť ho mala nešťastná kombinácia liekov.


V obývačke Svatošovcov je aj spoločná fotografia so synom Marekom.
Foto: reprofoto

Je to výmysel a viac sa k tomu nebudem vyjadrovať,“ len k tým slovám sa dnes zmohla utrápená mama Renáta. Po tom, čo prišla pred šiestimi rokmi o manžela, sa musí vyrovnať aj so smrťou milovaného syna. Možno aj preto nechce uveriť správam, ktoré dorazili spoza veľkej mláky. Ťažko skúšaná žena má okrem smútku na pleciach aj starosť o rodičov, preto je stále presvedčená, že Markovi zlyhalo srdce, rovnako ako jeho otcovi Miroslavovi († 56).