Združenie BRICS zostáva jednou z hlavných priorít zahraničnej politiky Ruska

Washington/Soči 23. mája 2018 (HSP/RT/Foto: TASR/AP- Mikhail Klimentyev/Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
 
Rozvoj úzkych vzťahov s krajinami BRICS zostáva jednou z najvyšších zahraničnopolitických priorít Moskvy, povedal ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov pred stretnutím indického premiéra Naréndru Módího s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Soči

Na snímke vpravo ruský prezident Vladimir Putin a vľavo indický premiér Naréndra Módí

V pondelok prišiel indický premiér Módí do ruského letoviska v Soči na stretnutie s prezidentom Vladimírom Putinom “diskutovať o dôležitých otázkach medzi krajinami”, ktoré patria do združenia BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika).
Pred týmto stretnutím veľvyslanec Antonov vo Washingtone ešte minulý týždeň povedal, že “hlbšie strategické partnerstvo v BRICS je jednou z priorít zahraničnej politiky Ruska a v uplynulých rokoch sa toto združenie rozvinulo a premenilo na komplexný mechanizmus spolupráce”.
Berúc na vedomie rastúcu globálnu úlohu krajín BRICS, Antonov zdôraznil hlavné prínosy asociácie piatich hlavných rozvíjajúcich sa svetových ekonomík a poznamenal, že nová rozvojová banka slúži na reformu “zastaraného” globálneho finančného systému.
“Koordinujeme naše kroky na naliehavé otázky medzinárodnej agendy, boj proti terorizmu a drogám, medzinárodnú informačnú bezpečnosť,” uviedol Antonov, citovaný v týždennom informačnom liste veľvyslanectva. “Založenie novej rozvojovej banky krajinami skupiny BRICS a rezervný menový fond vo výške 200 miliárd dolárov získali významnú úlohu pri reformovaní zastaraného globálneho finančného systému, ktorému dominujú západné krajiny.”
Pri pohľade na budúce perspektívy multilaterálnych vzťahov bloku Antonov povedal, že skupina BRICS plánuje ďalšie rozšírenie oblastí spolupráce, a to na udržanie mieru, spoločnú výrobu očkovacích látok a rôzne ďalšie oblasti, ako je napríklad odvetvie cestovného ruchu.
Pripomínajúc, že ​​hlavným mottom združenia je otvorenosť, veľvyslanec vo štvrtok oznámil novinárom, že skupina BRICS plánuje potenciálne začleniť viac krajín do svojich projektov prostredníctvom koncepcie “BRICS-plus”, ktorá bola prijatá počas minuloročného samitu v čínskom meste Xiamen.
“Cieľom je vytvorenie “vonkajších kruhov” priateľov pre “Päťku”,” vytvorenie miesta pre dialóg medzi regionálnymi integračnými zväzmi štátov s rozvíjajúcimi sa ekonomikami z rôznych častí sveta,” vyjadril sa Antonov.
 
Príspevok Združenie BRICS zostáva jednou z hlavných priorít zahraničnej politiky Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)