Bratislava 16. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP) SR víta rozhodnutie vlády o maximálnom zapojení slovenského obranného priemyslu do obstarávania obrnených vozidiel 8×8 a 4×4. TASR informoval managing director PR agentúry W.R.P.R. Ivan Rudolf.
Na snímke prezident Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu SR Tibor Straka

ZBOP pripomenulo, že podiel slovenského obranného priemyslu bude 75 percent pri vozidle 8×8 a pri vozidle 4×4 až 85 percent.
„Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu Slovenskej republiky vyhlasuje, že podporuje európske riešenie s maximálnym možným využitím kapacít slovenského obranného priemyslu. Európske riešenie vníma vo význame bezpečnostného rozmeru,“ konštatuje sa vo vyhlásení zaslanom TASR.
Podľa ZBOP pri využívaní kapacít slovenského obranného priemyslu je potrebné dodržiavať princíp rovnakého zaobchádzania, nediskriminácie hospodárskych subjektov, transparentnosti a proporcionality a princíp hospodárnosti a efektívnosti.
„Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR je pripravené na rokovanie s Ministerstvom obrany SR k realizácii vládou schváleného postupu obstarania vozidiel 8×8 a 4×4 a k príprave prezentácie Industry Day, ktorá sa uskutoční začiatkom decembra tohto roku,“ uvádza sa vo vyhlásení.
Hodnota 1,2 miliardy eur, ktoré majú byť na nákup vynaložené, si podľa združenia zaslúži, aby všetky zainteresované strany pristupovali k riešeniam zodpovedne. Vláda v stredu (15.11.) súhlasila s obstaraním maximálne 81 kusov bojových obrnených vozidiel 8×8 a 404 kusov vozidiel 4×4 pre potreby Ozbrojených síl SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.