Haag 24. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)

Nemenovaný predstaviteľ španielskeho protiteroristického oddelenia vylúčil súvislosť medzi minulotýždňovými útokmi v Katalánsku a incidentom v holandskom Rotterdame, kde polícia v stredu večer zadržala vodiča dodávky so španielskymi poznávacími značkami, ktorý mal v aute množstvo plynových fliaš. Informovala o tom dnes agentúra AP
Ilustračné foto

Starosta Rotterdamu Ahmed Aboutaleb v stredu večer na rýchlo usporiadanej tlačovej konferencii uviedol, že policajti zastavili dodávku v blízkosti miesta koncertu americkej skupiny Allah-Las. Vodiča, podľa agentúry Reuters španielskeho občana, policajti zadržali a odviedli na výsluch.
Rocková koncertná sála s názvom Maassilo krátko predtým oznámila, že pre “teroristickú hrozbu” zrušila vystúpenie americkej skupiny.
Starosta Aboutaleb k tomu dodal, že varovanie prišlo od španielskej polície. Podľa neho však nie je zatiaľ známe, či zadržaný vodič dodávky a teroristická hrozba spolu súvisia.
Organizátor koncertu Rotown na Twitteri uviedol, že večerné vystúpenie bolo zrušené na príkaz polície. Organizátor dodal, že miesto konania Maassilo, bývalé silo na obilie, evakuovali a návštevníkom vrátia peniaze za vstupenky.
Holandská televízia odvysielala zábery zachytávajúce policajtov v ochrannom výstroji pred budovou Maassilo.
Allah-Las je štvorčlenná skupina z kalifornského mesta Los Angeles.
Minulotýždňové útoky v Barcelone a v meste Cambrils si vyžiadali 15 obetí na životoch a vyše 120 zranených. Medzi zasiahnutými osobami boli občania približne 30 rôznych krajín. Ku krviprelievaniu sa prihlásil tzv. Islamský štát.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.