Londýn 26. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Pxhere)
 
Päťdesiatjedenročná zdravotná sestra Josephine Iyamuová z Veľkej Británie používala mágiu vúdú, aby nútila obyvateľky Nigérie k prostitúcii, píše The Daily Mail

Ilustračné foto

Svoje budúce obete vyhľadávala Josephine v afrických krajinách, hlavne v Nigérii. Zastrašovali miestne prostitútky pomocou obradu vúdú. Josephine nútila dievčatá, aby vypili krv s larvami a zjedli kuracie srdcia, po čom “mohla kontrolovať ich vôľu”. Obete zdravotnej sestry boli natoľko presvedčené, že ju musia počúvať, že samotné cestovali z Nigérie do Nemecka a riskovali život, uvádza The Daily Mail.
Za každé predané dievča dostala Josephine Iyamuová 30-38 tisíc eur, čo jej umožnilo prepychový život. Neobmedzila sa však len na dodávky “živého tovaru”. Jednu dievčinu, ktorá bola po ceste znásilnená, donútila k potratu.
Jedna z otrokýň bola našťastie odvážnejšia ako ostatné a obrátila sa na nemeckú políciu. Zdravotná sestra bola zatknutá priamo na letisku Heathrow. Bola obvinená z obchodu s ľuďmi a v júni odsúdená na 14 rokov odňatia slobody. Avšak generálny prokurátor Robert Buckland považoval tento trest za príliš mierny a nariadil opätovné pojednávanie. Londýnsky súd s ním súhlasil a predchádzajúci rozsudok bol uznaný za príliš zhovievavý. Teraz má Josephine stráviť vo väzení 18 rokov.
 
Príspevok Zdravotná sestra predávala dievčatá do sexuálneho otroctva pomocou vúdú zobrazený najskôr Hlavné správy.