Berlín 30. októbra 2019 (HSP/Epoch Times/Foto:Screenshot:YouTube)

Existuje utečenecká kríza? Úplne nelegálne a so štátnou pomocou sa dostávajú migranti z Afriky priamo do Nemecka. Magazín ZDF „Frontal 21“ v reportáži odhalil takmer bezstarostnú cestu dvoch mladých mužov z Guiney cez Európu

Na snímke z videa Angela Merkelová

Realita vo verejno-právnej nemeckej vzdelávacej televízii: Kto doteraz veril v utečeneckú krízu v Afrike, ten by mal byť pri sledovaní magazínu ZDF „Frontal 21“ z 21. októbra poriadne znechutený. Dvaja Afričania tam nemastne-neslane rozprávali o tom, ako mohli úplne nelegálne prísť cez Španielsko a Francúzsko do Nemecka.

Vo svojej domovine si dvaja mladí muži pozerali mnohé videá Angely Merkelovej na YouTube a napokon sa vydali na cestu do Nemecka.

„Angela Merkelová urobila veľmi veľa pre nelegálnu migráciu. Ona je matkou Afričanov. Preto mieri toľko Afričanov do Nemecka“, zdôrazňuje Amadou z Guiney.

Španielske lode berú každý deň Afričanov z „chátrajúcich člnov“ na palubu a privádzajú ich priamo na španielske pobrežie, uvádza „Tichys Einblick“.

V skutočnosti mali obaja migranti požiadať o azyl v Španielsku, pretože tam Gassimou a Amadou prvýkrát vstúpili na európsku pôdu. Realita je však iná.

Osobitné programy španielskej vlády

Gassimou vysvetľuje, že Červený kríž prijal migrantov a tí dôverujú pomoci Červeného kríža. Gassimou rozpráva: „Najskôr si máme odpočinúť a zabudnúť na to, čo sme zažili v poslednej dobe. Červený kríž nás chce potom poslať až k hraniciam“. Tak znela prosba miestnych zamestnancov. Žiadna výzva na návrat domov. Žiadna zmienka o žiadosti o španielsky azyl.

Neskôr zorganizoval španielsky Červený kríž ďalšiu cestu shuttlebusom na parkovisko, kde už na nich čakajú diaľkové autobusy. Všetko je dobre zorganizované a aj lístky zaobstaral Červený kríž. Keď sú pre nich cestovne lístky pripravené, Gassimou a Amadou pokračujú ďalej v ich ceste.

Cesta pokračuje na sever 1100 km k najbližšej stanici priamo na španielsko-francúzsku hranicu. Miesto sa vola Irún. Po príchode na autobusovú stanicu môžu migranti sotva minúť ich cieľ. Červený kríž vyvesil informačnú tabuľu a zelené stopy na ceste ukazujú, kam majú ísť. Migranti nasledujú zelené stopy pešo smerom k ubytovaniu pre migrantov.

Španielska vláda popiera akúkoľvek spoluprácu. Proti tomu sa vehementne stavia Samuel Linares z Červeného kríža v Španielsku. Vďaka špeciálnemu programu sponzorovaného vládou môže Červený kríž financovať lístky na autobus do všetkých miest v Španielsku a tým pokračovanie ďalšej cesty do zahraničia.

Rozhodnutie, kde chcú migranti požiadať o azyl, je koniec koncov osobnou záležitosťou každého jednotlivca, hovorí Linares. Nikto nikoho do ničoho nenúti.

[embedded content]

[embedded content]

Dva týždne po stretnutí reportéra v južnom Španielsku poslal Gassimou fotku a ozval sa prostredníctvom chatu, že už je vo Francúzsku a čoskoro bude v Paríži. Niekoľko týždňov na to už bol vo Frankfurte.

Túto trasu využívajú mnohí. Z Iránu idú cez Paríž do Kehlu alebo cez Belgicko do Aachenu. Na hranici s Nemeckom nie sú žiadne kontroly.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj