Boston 23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Steven Senne)
 
Jeden z najskúsenejších hráčov zámorskej NHL Zdeno Chára vyzdvihol prístup mladej generácie hokejistov k jej napredovaniu

Na snímke Zdeno Chára

Podľa najvyššieho a druhého najstaršieho hráča profiligy berú mladíci veci vážnejšie, ako to bolo v časoch, keď bol Chára v ich veku. “Mladí chlapci sú neuveriteľne šikovní. Niečo také v mojich mladých časoch neexistovalo. Ak by sa vtedy niekto priznal, že sa snaží zlepšiť svoju korčuliarsku techniku tréningami krasokorčuľovania či power skatingom, tak by bol každému na smiech,” prezradil Chára v rozhovore pre Yahoo Sports.
Spomedzi všetkých mladíkov slovenský obranca a kapitán Bostonu vyzdvihol jedného – Connora McDavida z Edmontonu. “Napriek mnou uvedeného prístupu mladých hráčov tu máme McDavida, ktorý je výstavnou skriňou celej NHL a najlepší hráč súťaže. Kým sa objaví podobný hokejista, prejde možno aj dvadsať rokov,” doplnil Chára. Boston absolvoval v aktuálnej sezóne NHL osem duelov a dosiahol v nich štyri víťazstvá, slovenský bek si pripísal jeden gól a pridal jednu asistenciu.
Príspevok Zdeno Chára vyzdvihuje prístup mladíkov k zlepšovaniu sa zobrazený najskôr Hlavné správy.